top of page

LOFT  uksed

Loft pärineb Manhattani SoHo piirkonnast. 1950ndatel hakkasid kohalikud kunstnikud kasutama loometegevuseks tööstusettevõtete poolt hüljatud tehaseid ja vabrikuid. Endised tootmishooned, kus oli palju ruumi, kõrged laed ja rohkelt loomulikku valgust, olid ideaalsed kunstistuudio pidamiseks. Loometegevuse kõrval võõrustati stuudios erinevaid üritusi ja tihtilugu rajati stuudiosse endale ka kodu.

60ndatel vallutas Andy Warholi legendaarne loft stiilis korter-stuudio “Factory” New Yorgi eklektiliste loomeinimeste südamed. Ameerika kunstnik näitas kogu maailmale, kuidas saab kasutada ruumi loomingulise vabaduse väljendamiseks. See polnud mitte üksnes värske interjöörilahendus, vaid uus ruumifilosoofia ja teistsugune elustiil. Jutud läksid liikvele ning jõukamad hakkasid vanu tehaseid ja vabrikuid kokku ostma ja loftist sai kõrgelt hinnatud interjöörilahendus, mis jõudis kiirelt ka eurooplaste lemmikute hulka.  

Üldjoontes iseloomustavad lofti järgmised parameetrid: asuvad endistes tööstushoonetes, avatud planeering, kõrged laed, maast laeni ulatuvad aknad, industriaalne sisekujundus. Avatud poolkorrus põhikorruse kohal ei olnud algselt lofti tunnuseks, kuid see muutus aja jooksul loftile iseloomulikuks vajaduse tõttu luua avatud planeeringuga ruumi pisut privaatsust.   

METALLIST UKSE MUDELID LOFT

A
A

PUIDUST UKSE MUDELID LOFT

A
bottom of page